Pulmavideo 5 Tüüpilist Viga

Blog 1 - Ошибки видеографа
Denis Rahu
Pulmavideograaf

Pulmavideo on kõige hämmastavam, ägedam, armsam ja liigutavam video. Kuidas teha nii, et selle päeva emotsioonid teile ka aastaid hiljem rõõmu ja liigutuspisaraid tooksid? Kindlasti vali professionaalne videograaf, kes mitte ainult ei tee kvaliteetset filmi teie elu kõige väärtuslikumatest hetkedest, vaid ei tee ka enamike amatööride ja poolprofessionaalide tüüpilisi vigu.

Viga nr 1: konflikt fotograafiga.

Pulmafotograaf ja -videograaf on loomingulised elukutsed. Nagu kõik teisedki loomeinimesed, kipuvad ka nemad mõnikord hoogu sattuma. Soov luua meistriteos ja jäädvustada paar kõige liigutavamatel hetkedel konkreetse nurga alt võib tuua kaasa selle, et videograaf varjab enda kehaga fotograafi vaatevälja ja fotograaf satub pidevalt videograafi võttetsooni. Nii juhtub, kui töötavad algajad, kes unistavad luua oma portfoolio pärli ja ignoreerivad pulmas teiste professionaalide huve.

Selle probleemi vältimiseks tuleks pildistama kutsuda vaid professionaale. See ei pea olema meeskond, mis koosneb teineteist hästi tundvast videograafist ja fotograafist, kes on juba pikka aega koos töötanud, ehkki selline variant oleks ka hea lahendus. Piisab teenuste tellimisest kõrgetasemelistelt spetsialistidelt – kui nad on tõelised professionaalid, lepivad nad omavahel kõiges kokku, jagavad võtteplatsi ja lahendavad kõik tekkivad probleemid konfliktideta. Teine hea lahendus oleks jäädvustamine mitme kaameraga: kui fotograaf jääb kogemata ühe kaameraga plaani, siis on pilt teise nurga alt hea ja sobib ikkagi monteerimiseks. Igal juhul on videograafi ja fotograafi suhtlus oluline, mida tuleks ette planeerida juba enne videografeerimise algust.

Blog 1 - Ошибки видеографа EST

Viga number 2: puudub kontakt noorpaariga

Pulma videograaf pole vaid inimene, kes veedab teiega teie elu kõige erilisema päeva. See on ka abiline, kes soovitab, kuidas kaadris olla, ulatab kimbu ja ütleb õigeaegselt, et pruudil on soeng sassis ja peigmehel on lips viltu. Üks levinumaid vigu on videograafi valik, kellega te ei leia ühist keelt ja kelle maailmatunnetus teie omaga ei kattu. Videograaf peaks tundma teid, teie emotsioone, teid õigel ajal abistama, teiega kontaktis olema. Lõppude lõpuks on just videograaf teie õnnepisarate, salajaste suudluste ja kõige liigutavamate hetkede tunnistajaks.

Seetõttu on professionaalse videograafi ülesandeks paari ja külalistega hea sõbraliku suhtluse loomine, oskus olukorda tunnetada, et edastada selle päeva drive, põnevus ja siirad emotsioonid. Nii et keegi pildistamise ajal ei häbeneks, et pruut ei tunneks end kaamera ees pulmaettevalmistuste ajal kammitsetuna, et peigmees end vabalt tunneks ja et kõik peo iga hetke naudiksid.

Home

Viga nr 3: dresscode’i mittejärgimine

 Pulmad on staatuslik sündmus ja sellele kutsutud professionaalid peaksid asjakohaselt riietums. Videograaf võib kulunud igapäevaste rõivaste ja katkiste tossudega tseremooniale ilmudes piinlikkust põhjustada. Kõikidesse pulmadesse ei pea frakiga ilmuma, ehkki on ka selliseid pidustusi, mille kontseptsioon nõuab näiteks, et kõik kohalviibijad riietuksid musta või kannaksid kikilipsu. Videograafi dresscode on oluline ja võttegrupi valimisel eelistage neid, kelle jaoks on iseenesestmõistetav pulmas ülikonna, pintsaku ja valge särgi kandmine.

Home

Viga nr 4: pulmavideote kogemuse puudumine

Videograafi valimisel peate meeles pidama, et kindlasti peaks tegemist olema pulma videograafiga. On palju väärt spetsialiste, kes filmivad kontserte, laste pidusid või moeetendusi. Kuid pulmavideotel on oma spetsiifika – see on väga dünaamiline päev, mida enam kunagi korrata ei saa. Kaadris peaks kõik koheselt täiuslik olema: teie pisarad, pulmavanne, ärevus, suudlus, pulmavalss, pabistamine ja rõõm. Pulmavideo peaks olema selline, et isegi pärast paljusid vaatamisi see ikkagi erutaks, oleks kaasahaarav ja kutsuks esile samasuguseid emotsioone nagu teie erilisel päevalgi. Seetõttu tasuks valida professionaalne filmimeeskond, kellel on nii suured kogemused pulmavideote filmimisel kui ka kvaliteetne varustus. Vastasel juhul on teil oht saada amatöörfilm, mis ei anna edasi kõiki liigutavaid detaile ega selle päeva varjundeid ja meeleolu.

Blog 1 - Ошибки видеографа EST

Viga nr 5: tähtaegade eiramine

Teie videograaf lubas, et video valmib nelja kuuga, kuid pidite seda peaaegu aasta ootama? Selliste olukordade vältimiseks määrake lepingu sõlmimisel kindlasti video kättesaamise aeg, pange selgelt paika tasumine, näidake ära video sisu ja tellimuse täitmise periood.

Blog 1 - Ошибки видеографа EST

Ükskõik milline on teie pulmaeelarve, kui soovite oma elu kõige tähtsamat sündmust ja lihtsalt protsessi nautida, ilma et peaksite sel päeval midagi otsustama või korraldama, tellige selleks päevaks kindlasti professionaalide teenused. See kehtib ka videograafi valimise puhul, kes oskab ja suudab teid ehedalt näidata ning loob video, mis edastab teid, teie sisemaailma ja meeleolu ning paneb teid seda päeva üha uuesti kogema ning kõiki kõige olulisemaid ja liigutavamaid hetki läbi elama. Rahu Filmiga on see võimalik. Võtke meiega lihtsalt teile sobival viisil ühendust ja esitage teid huvitavaid küsimusi. Tagame, et teile meeldib koos meiega töötada.

Kontaktid

Telefon: +372 55 72 109
Aadress: Tallinn, Estonia, Narva mnt. 51

Võtke meiega ühendust, et küsida ja kokku leppida kokkusaamine, püstitada koos tehniline ülesanne või lihtsalt astuge läbi, et juua kohvi meie kontoris. Helistage, kirjutage ja astuge läbi! Meie garanteerime – Teile kindlasti meeldib teha meiega koostööd!